Od 4 maja otwierają się galerie handlowe!

Od 4 maja zostaną załagodzone restrykcje, wprowadzone wcześniej w związku z pandemią koronawirusa.

W dalszym ciągu będzie obowiązywać zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu od drugiej osoby.

Od 4 maja oprócz wspomnianych w tytule galerii, będą otwarte również hotele, miejsca noclegowe, niektóre instytucje kultury oraz obiekty rekreacyjne tj. orliki i boiska.

Od 6 maja czynne mają być także żłobki i przedszkola.

 

 

 

W KPT ruszyła produkcja maseczek

Kielecki Park Technologiczny połączył siły z firmą Regioszulki. Na potrzeby produkcji maseczek udostępnił przestrzeń Centrum Fashion Design.

– Od kilku dni byliśmy w kontakcie z dyrektor KPT Justyną Lichosik, która zaproponowała nam tę współpracę. Jesteśmy regionalnym producentem. Mamy wiele kontaktów i wiemy jak ogromne jest zapotrzebowanie na maseczki w związku z koronawirusem. Dlatego łączymy siły, by pomóc na tyle na ile możemy – mówi Jakub Waszak, właściciel firmy Regioszulki. Podkreśla jednak, że nie są to jałowe maseczki medyczne, ale mogą służyć do zapewnienia indywidualnej ochrony siebie.

W pierwszej kolejności trafią one do szpitali w Kielcach i Starachowicach, potem do pozostałych w regionie. W związku ze wzmożoną produkcją rosną potrzeby. – W tym momencie najbardziej potrzebujemy dwóch najważniejszych materiałów – stuprocentowej bawełny oraz fizeliny o różnej gramaturze, a także tasiemek do wiązania. Jeżeli ktoś posiada materiały atestowane, wszelkiego rodzaju włókniny używane na co dzień do produkcji akcesoriów i odzieży medycznej, także nam się bardzo przydadzą. Jeśli uda nam się zdobyć włókninę i opracujemy wzór, będziemy szyć również kombinezony – dodaje Jakub Waszak. Dodaje, że sytuacja jest bardzo rozwojowa. – Na razie pracują cztery krawcowe, z czasem, jak będziemy pewni stanu zdrowia innych osób, również będziemy chcieli je zaangażować – mówi.

W ramach akcji „Kieleckie krawcowe szyją do szpitali” niektóre panie pracują w domach, uruchomione zostały także inne szwalnie. – Chcemy całość połączyć logistycznie by móc uszyte produkty przewieźć do szpitali.

Jeżeli ktoś chce przekazać niezbędne materiały, proszony jest o bezpośredni kontakt z Jakubem Waszakiem – tel. +48 532152705.