wiadomości

Od 4 maja otwierają się galerie handlowe!

Od 4 maja zostaną załagodzone restrykcje, wprowadzone wcześniej w związku z pandemią koronawirusa.

W dalszym ciągu będzie obowiązywać zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu od drugiej osoby.

Od 4 maja oprócz wspomnianych w tytule galerii, będą otwarte również hotele, miejsca noclegowe, niektóre instytucje kultury oraz obiekty rekreacyjne tj. orliki i boiska.

Od 6 maja czynne mają być także żłobki i przedszkola.

 

 

 

Imprezy masowe w Skarżysku odwołane do końca czerwca

W związku z obowiązującym na terenie całego kraju stanu epidemii zostały odwołane wszelkie wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, część z nich została przeniesiona na drugą połowę sierpnia.

Nie odbędą się też zaplanowane wcześniej uroczystości miejskie dotyczące Święta Konstytucji, jedynie przedstawiciele władz miasta z tej okazji złożą kwiaty pod pomnikiem “Bojownikom o Niepodległość”.

Na sierpień przeniesione zostały następujące imprezy:

 • Dni Miasta
 • Zlot Amcarów
 • Zlot Cabrio
 • II Świętokrzyski Rajd Cabrio

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Leżajska firma walczy z COVID-19

Pandemia rozwija się w Polsce w dość szybkim tempie, przekroczyliśmy już ponad 1000 os. zarażonych. Bywając w sklepach spotkać można osłonięte folią stanowiska kasowe. W taki sposób sklepikarze walczą z pandemią a środki te nie zawsze są praktyczne i skuteczne. 

Osłona wysyłana jest do łatwego, samodzielnego montażu. Skraca to nasz czas realizacji i pozwala nam szybciej wysyłać maski do Państwa!

Zamówienia realizujemy w kolejności ich złożenia.

Jako nieliczni wystawiamy dokumenty z odroczonym terminem płatności dla Instytucji Państwowych, Służb Mundurowych, Organów Władzy, Gmin i Powiatów.

Instrukcja złożenia jest wysyłana z osłoną!

Przyłbica ochronna model MOV-E1

 • elastyczna osłona z przezroczystego tworzywa odporna na środki dezynfekujące zawierające alkohol, zabezpieczona folią ochronną dwustronnie
 • wielokrotnego użytku,
 • regulowany obwód z profilowanym zatrzaskiem,
 • lekka i ergonomiczna
 • można ją nosić z okularami!
 • zmniejsza możliwość kontaktu z bakteriami, zarazkami, wirusami,

UNIWERSALNY ROZMIAR – szerokość osłony mierzonej przed złożeniem 380x225mm, opaska na głowę z zakresem regulacji do 65cm obwodu

Producent: MOVE360 (Polska) https://www.facebook.com/reklamarzeszow/

https://allegro.pl/uzytkownik/PLEXI-WOOD?bmatch=al-product-cl-eyesa2-engag-dict-ctx-gl-53-uni-1-4-0326

 

POSZUKIWANY OŚMIOMA LISTAMI GOŃCZYMI ZATRZYMANY

Wczoraj pińczowscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Kije, który od roku poszukiwany był listami gończym. W sumie za popełnione przestępstwa w zakładzie karnym spędzi 4 lat i 1 miesiąc.

28-latek był poszukiwany od ponad roku. W tym czasie wystawiono za nim aż 8 listów gończych i 7 nakazów doprowadzenia do zakładu karnego. Na taką liczbę aktywnych poszukiwań zasłużył sobie licznymi przestępstwami przeciwko wolności, rodzinie, wymiarowi sprawiedliwości i przede wszystkim mieniu. Jego poszukiwania trwały dość długo, ponieważ wiedząc o zasądzonych karach wyjechał z miejsca zamieszkania zrywając wszelkie kontakty. Ostatecznie zachowywane przez niego środki ostrożności nie pomogły, ponieważ policjanci wpadli na jego trop, a wczoraj zrealizowali zatrzymanie. Mężczyzna, ukrywający się na terenie powiatu kieleckiego był zaskoczony, gdy funkcjonariusze weszli do domu, w którym przebywał. Dzięki temu nie miał żadnej możliwości ucieczki.

Najbliższe 4 lata i 1 miesiąc 28-latek spędzi w celi zakładu karnego.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

IGNORANT ZASŁUŻYŁ NA KOLEJNY WYROK

Wczoraj, już po raz czwarty w ciągu roku, pińczowscy policjanci zatrzymali 64-latka, który prowadził auto pod wpływem alkoholu. Tym razem zanim został zatrzymany próbował uniknąć kontroli i nie zatrzymał pojazdu na wyraźne polecenie funkcjonariusza. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

To już czwarte spotkanie 64-letniego mieszkańca Pińczowa z mundurowymi w ciągu roku. Ostatnie miało miejsce na początku marca, kiedy to kierując samochód miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Wcześniejsze podobne sytuacje były w czerwcu i sierpniu 2019r. Niestety jak widać poprzednie postępowania karne nie podziałały na wyobraźnie mężczyzny i nadal nic sobie nie robiąc z prawa i korzysta z pojazdu, w tym będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj o możliwości popełnienia przez niego czynu zabronionego poinformował policjantów jeden z mieszkańców Pińczowa. Gdy mundurowi pojawili się na miejscu, mężczyzna odjeżdżał właśnie spod sklepu. Chcąc zatrzymać auto do kontroli, funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednakże ten nagle przyśpieszył i oddalając się w kierunku miejsca zamieszkania. Przed blokiem zatrzymał auto i jakby nigdy nic ruszył w stronę mieszkania. Policjanci natychmiast go obezwładnili i przeprowadzili czynności, w trakcie których okazało się, że mężczyzna ma blisko pół promila alkoholu w organizmie. 64-latek nie posiadał prawa jazdy, gdyż już wcześniej zostało zatrzymane za podobne zachowanie.

Chociaż w poprzednich jego sprawach nie zapadł jeszcze prawomocny wyrok, to grozi mu już kolejna kara. Tym razem do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Jak założyć i potwierdzić profil zaufany

Jak czytamy na stronach gov.pl Profil zaufany to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Profil zaufany działa jak odręczny podpis. Możesz dzięki niemu wysyłać przez internet dokumenty i wnioski do różnych urzędów.

Wniosek o Profil zaufany można założyć przez Internet, by go używać trzeba go jeszcze potwierdzić. Całkowicie bez wychodzenia z domu można tego dokonać mając dostęp online do konta bankowego w jednym z banków.

Wniosek o Profil zaufany złożysz na tej stronie, (poniżej opis 3 widocznych tam dróg uzyskania Profilu zaufanego, stan na 2020-03-17)

 • Formularz online – musisz wypełnić krótki formularz i podać w nim podstawowe dane. Następnie konieczna jest wizyta w jednym z punktów potwierdzających (wszystkie jednostki ZUS i Urzędy Skarbowe w Polsce oraz niektóre urzędy) w Końskich Profil zaufany potwierdzisz w tych instytucjach:
  • Urząd Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1
  • Urząd Skarbowy w Końskich, ul. Marsz. Piłsudskiego 156 B
  • ZUS Inspektorat w Końskich, ul. Partyzantów 50

  jeżeli chcesz potwierdzić swój profil w innym miejscu znajdź najbliższy punkt potwierdzający

 • Banki i inni dostawcy – jeśli masz dostęp do konta online w jednym z wyszczególnionych banków. Jeśli wszystko zadziała nie będzie konieczności odwiedzania punktu potwierdzającego
 • e-dowód – jeśli posiadasz nowy dowód (trzeba  posiadać czytnik do e-dowodu oraz zainstalować oprogramowanie do obsługi e-dowodu)

Profil zaufany można również uzyskać dodatkowo tworząc konto a platformie ePUAP.

ź: UM Końskie