Nie żyje lekarz z kieleckiego szpitala wojewódzkiego, który zachorował na koronawirusa. Polsat News informuje, że mogło dojść do samobójstwa.

Nie żyje lekarz prof. Wojciech Rokita, ginekolog i położnik oraz kierownik  Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Lekarz zachorował na Covid-19.

Jak informuje Polsat News:

“Kilka dni temu jedna ze świętokrzyskich gazet przekazała, że odwiedził on salon samochodowy w Kielcach, chociaż przebywał na kwarantannie związanej z epidemią koronawirusa. Później okazało się, że jest zakażony SARS-CoV-2.

W środę Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala, w którym pracował prof. Rokita, przekazał informację o jego śmierci. Dodał, że przyczyną zgonu nie był koronawirus. – Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek i lekarz, nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem przyjęliśmy tę informację – mówił szef placówki”.


Lekarz prawdopodobnie nie wytrzymał nagonki i hejtu w internecie. Znajomy rodziny zmarłego lekarza Maksymilian Materna potwierdza taką tezę w nagraniu w mediach społecznościowych.

Relacja odbywa się za zgodą rodziny zmarłego dzisiaj profesora Wojciecha Rokity. Proszę o udostępnianie.

Opublikowany przez Maksymiliana Maternę Środa, 18 marca 2020

źr. Polsat News