Jak czytamy na stronach gov.pl Profil zaufany to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Profil zaufany działa jak odręczny podpis. Możesz dzięki niemu wysyłać przez internet dokumenty i wnioski do różnych urzędów.

Wniosek o Profil zaufany można założyć przez Internet, by go używać trzeba go jeszcze potwierdzić. Całkowicie bez wychodzenia z domu można tego dokonać mając dostęp online do konta bankowego w jednym z banków.

Wniosek o Profil zaufany złożysz na tej stronie, (poniżej opis 3 widocznych tam dróg uzyskania Profilu zaufanego, stan na 2020-03-17)

 • Formularz online – musisz wypełnić krótki formularz i podać w nim podstawowe dane. Następnie konieczna jest wizyta w jednym z punktów potwierdzających (wszystkie jednostki ZUS i Urzędy Skarbowe w Polsce oraz niektóre urzędy) w Końskich Profil zaufany potwierdzisz w tych instytucjach:
  • Urząd Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1
  • Urząd Skarbowy w Końskich, ul. Marsz. Piłsudskiego 156 B
  • ZUS Inspektorat w Końskich, ul. Partyzantów 50

  jeżeli chcesz potwierdzić swój profil w innym miejscu znajdź najbliższy punkt potwierdzający

 • Banki i inni dostawcy – jeśli masz dostęp do konta online w jednym z wyszczególnionych banków. Jeśli wszystko zadziała nie będzie konieczności odwiedzania punktu potwierdzającego
 • e-dowód – jeśli posiadasz nowy dowód (trzeba  posiadać czytnik do e-dowodu oraz zainstalować oprogramowanie do obsługi e-dowodu)

Profil zaufany można również uzyskać dodatkowo tworząc konto a platformie ePUAP.

ź: UM Końskie